Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-22, 11:46

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło polskie stoisko. „W naszym programie między innymi prezentacja współczesnych polskich autorów Jarosława Grzędowicza i Moniki Hanulak”, poinformował dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Mateusz Adamski:

- Szczególnie ciekawym punktem będzie premiera białoruskiego przekładu „Nadberezyńców” Floriana Czarnyszewicza, które ukazało się w mińskim prywatnym wydawnictwie „Januszkiewicz”. Jest to epicka, trochę awanturnicza opowieść o dramatycznych losach szlacheckich zaścianków na ziemiach położonych między Berezyną a Dnieprem na początku XX wieku. Mam nadzieję, że ta pozycja będzie szczególnie ciekawa dla białoruskiego czytelnika.

Na tegorocznej edycji targów pojawiło się więcej wydań poświęconych kulturze i historii Białorusi oraz książek w języku białoruskim wydanych zarówno przez wydawnictwa państwowe, jak i prywatne. Tematem przewodnim targów jest 500-lecie białoruskiego druku, a także jubileuszowe rocznice klasyków białoruskich – Jakuba Kołasa i Janki Kupały.

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Ukazała się „Historia Białorusinów Podlasia”

Bogato ilustrowana, ponad 500-stronicowa monografia, wydana przez Białoruskie Towarzystwo Historyczne, to efekt pracy kilkunastu historyków z Podlasia. Wśród autorów (...)

Akcje protestu „nie darmozjadów”

W Dniu Konstytucji na ulice trzech białoruskich miast wyszły tysiące ludzi, którzy zechcieli zaprotestować przeciwko podatkowi dla bezrobotnych. Na dozwolonej przez władze akcji (...)

Jubileusz „Galerii Krynki”

Kulturalna placówka powołana do życia przez Fundację Villa Sokrates na podsumowanie swej 5-letniej działalności wydała trzyjęzyczny - polsko-białorusko-angielski - album „Galeria (...)

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)