Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-22, 11:46

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło polskie stoisko. „W naszym programie między innymi prezentacja współczesnych polskich autorów Jarosława Grzędowicza i Moniki Hanulak”, poinformował dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Mateusz Adamski:

- Szczególnie ciekawym punktem będzie premiera białoruskiego przekładu „Nadberezyńców” Floriana Czarnyszewicza, które ukazało się w mińskim prywatnym wydawnictwie „Januszkiewicz”. Jest to epicka, trochę awanturnicza opowieść o dramatycznych losach szlacheckich zaścianków na ziemiach położonych między Berezyną a Dnieprem na początku XX wieku. Mam nadzieję, że ta pozycja będzie szczególnie ciekawa dla białoruskiego czytelnika.

Na tegorocznej edycji targów pojawiło się więcej wydań poświęconych kulturze i historii Białorusi oraz książek w języku białoruskim wydanych zarówno przez wydawnictwa państwowe, jak i prywatne. Tematem przewodnim targów jest 500-lecie białoruskiego druku, a także jubileuszowe rocznice klasyków białoruskich – Jakuba Kołasa i Janki Kupały.

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)