Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 11:10

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi na Białoruś przyjeżdżają obywatele już ponad 70 państw z całego świata, wśród nich do tej pory nie było Polaków. Szansą na zmianę tej sytuacji stworzyło zniesienie wiz dla osób odwiedzających Grodzieńszczyznę.   

- Nasz szpital jest placówką świadczącą kompleksowe usługi i powinien wzbudzić zainteresowanie pacjentów z Polski. Oferta placówki obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, chirurgię plastyczną, ortopedię czy ginekologię. Wiemy, że w Polsce usługi medyczne są świadczone na wysokim poziomie, ale naszym atutem jest ich cena – są o 30-40 procent tańsze – informuje kierownik grodzieńskiej placówki Alaksandr Hawrylik.

Informacje na temat możliwości leczenia czy wykonywania zabiegów w Grodnie są dostępne na stronie internetowej szpitala, a także w Punkcie Informacji Turystycznej w Białymstoku. Zabiegi i badania wykonywane na Białorusi przez pacjentów z Polski nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Ukazała się „Historia Białorusinów Podlasia”

Bogato ilustrowana, ponad 500-stronicowa monografia, wydana przez Białoruskie Towarzystwo Historyczne, to efekt pracy kilkunastu historyków z Podlasia. Wśród autorów (...)

Akcje protestu „nie darmozjadów”

W Dniu Konstytucji na ulice trzech białoruskich miast wyszły tysiące ludzi, którzy zechcieli zaprotestować przeciwko podatkowi dla bezrobotnych. Na dozwolonej przez władze akcji (...)

Jubileusz „Galerii Krynki”

Kulturalna placówka powołana do życia przez Fundację Villa Sokrates na podsumowanie swej 5-letniej działalności wydała trzyjęzyczny - polsko-białorusko-angielski - album „Galeria (...)

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)