Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Pożegnalny koncert „Zero-85”

Ula Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:51

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego w dorobku grupy, dwupłytowego albumu „Turritopsis Nutricula”, będącego podsumowaniem 15-letniej działalności „Zero-85”.

- Schodzimy ze sceny dostojnie – nagraliśmy i wydaliśmy płytę, do której dołączony jest świetny edytorsko booklet z tekstami po białorusku, z tłumaczeniami ich na polski, z ciekawymi grafikami. Wszystko co ma początek, ma też swój koniec. Nie interesuje mnie już ten rodzaj grania. Przez te lata wiele się zmieniło – również we mnie – powiedział wokalista zespołu.

Większość utworów w repertuarze „Zero-85” było po białorusku, a oprócz własnych, zespół wykorzystywał teksty klasyków literatury białoruskiej, między innymi Uładzimira Karatkiewicza i Anatola Sysa.

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)