Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Pożegnalny koncert „Zero-85”

Ula Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:51

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego w dorobku grupy, dwupłytowego albumu „Turritopsis Nutricula”, będącego podsumowaniem 15-letniej działalności „Zero-85”.

- Schodzimy ze sceny dostojnie – nagraliśmy i wydaliśmy płytę, do której dołączony jest świetny edytorsko booklet z tekstami po białorusku, z tłumaczeniami ich na polski, z ciekawymi grafikami. Wszystko co ma początek, ma też swój koniec. Nie interesuje mnie już ten rodzaj grania. Przez te lata wiele się zmieniło – również we mnie – powiedział wokalista zespołu.

Większość utworów w repertuarze „Zero-85” było po białorusku, a oprócz własnych, zespół wykorzystywał teksty klasyków literatury białoruskiej, między innymi Uładzimira Karatkiewicza i Anatola Sysa.

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Ukazała się „Historia Białorusinów Podlasia”

Bogato ilustrowana, ponad 500-stronicowa monografia, wydana przez Białoruskie Towarzystwo Historyczne, to efekt pracy kilkunastu historyków z Podlasia. Wśród autorów (...)

Akcje protestu „nie darmozjadów”

W Dniu Konstytucji na ulice trzech białoruskich miast wyszły tysiące ludzi, którzy zechcieli zaprotestować przeciwko podatkowi dla bezrobotnych. Na dozwolonej przez władze akcji (...)

Jubileusz „Galerii Krynki”

Kulturalna placówka powołana do życia przez Fundację Villa Sokrates na podsumowanie swej 5-letniej działalności wydała trzyjęzyczny - polsko-białorusko-angielski - album „Galeria (...)

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)