Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Wiktar Parfionienka dalej bez akredytacji

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:42

Grodzieński niezależny korespondent Białoruskiego Radia Racja Witaut Parfionienka nie ustaje w walce o prawo do legalnego wykonywania zawodu. Dziennikarz ponad dwa miesiące temu złożył w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wniosek o przyznanie akredytacji. O ósmej już odmowie dowiedział się, gdy zatelefonował do ministerstwa, aby dowiedzieć się na jakim etapie jest jego sprawa.

- Ta sytuacja jest dowodem na to, że w polityce naszych władz nic się nie zmienia. Nieporozumieniem jest mówienie o jakiejś liberalizacji czy ociepleniu. Ministerstwo ani na jotę nie zmieniło podejścia do dziennikarzy współpracujących ze środkami masowej informacji nadającymi z zagranicy. Dostałem odmowę po raz ósmy mimo, że urzędnicy w ministerstwie wiedzą, że zaskarżyłem ich poprzednią decyzję do Komitetu Praw Człowieka przy ONZ – poinformował Parfionienka.

Po każdej odmowie uzyskania akredytacji dziennikarz zaskarżał decyzje ministerstwa, ale sądy rejonowe i centralne skargi na MSZ odrzucały. Parfionienka, członek Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi z resortu będzie konsultował kolejne działania z prawnikami organizacji.  

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)