Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Wiktar Parfionienka dalej bez akredytacji

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:42

Grodzieński niezależny korespondent Białoruskiego Radia Racja Witaut Parfionienka nie ustaje w walce o prawo do legalnego wykonywania zawodu. Dziennikarz ponad dwa miesiące temu złożył w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wniosek o przyznanie akredytacji. O ósmej już odmowie dowiedział się, gdy zatelefonował do ministerstwa, aby dowiedzieć się na jakim etapie jest jego sprawa.

- Ta sytuacja jest dowodem na to, że w polityce naszych władz nic się nie zmienia. Nieporozumieniem jest mówienie o jakiejś liberalizacji czy ociepleniu. Ministerstwo ani na jotę nie zmieniło podejścia do dziennikarzy współpracujących ze środkami masowej informacji nadającymi z zagranicy. Dostałem odmowę po raz ósmy mimo, że urzędnicy w ministerstwie wiedzą, że zaskarżyłem ich poprzednią decyzję do Komitetu Praw Człowieka przy ONZ – poinformował Parfionienka.

Po każdej odmowie uzyskania akredytacji dziennikarz zaskarżał decyzje ministerstwa, ale sądy rejonowe i centralne skargi na MSZ odrzucały. Parfionienka, członek Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi z resortu będzie konsultował kolejne działania z prawnikami organizacji.  

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Ukazała się „Historia Białorusinów Podlasia”

Bogato ilustrowana, ponad 500-stronicowa monografia, wydana przez Białoruskie Towarzystwo Historyczne, to efekt pracy kilkunastu historyków z Podlasia. Wśród autorów (...)

Akcje protestu „nie darmozjadów”

W Dniu Konstytucji na ulice trzech białoruskich miast wyszły tysiące ludzi, którzy zechcieli zaprotestować przeciwko podatkowi dla bezrobotnych. Na dozwolonej przez władze akcji (...)

Jubileusz „Galerii Krynki”

Kulturalna placówka powołana do życia przez Fundację Villa Sokrates na podsumowanie swej 5-letniej działalności wydała trzyjęzyczny - polsko-białorusko-angielski - album „Galeria (...)

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)