Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Zmiany w Tax Free

Źródło: belsat.eu / 2016-06-01, 12:04

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł.

Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Dokument Tax Free potwierdzający sumę zakupu jak i dotychczas wystawia sprzedawca. Do faktury powinien być dołączony paragon fiskalny.

Zmieniają się też zasady wywozu towaru z Polski i UE. Teraz, kiedy wywożona jest tylko część towarów zadeklarowanych w dokumentach Tax Free, to należy zgłosić ten fakt pracownikowi urzędu celnego. Wówczas zostanie potwierdzony wywóz tylko tych towarów, które rzeczywiście znajdują się w bagażu podróżnego przekraczającego granicę.

Od 14 kwietnia nowe przepisy celne obowiązują na Białorusi. Zgodnie z nimi, obywatele przekraczający granicę częściej niż raz na trzy miesiące mogą wwozić na Białoruś towar o wartości nieprzekraczającej 300 euro i o wadze do 20 kg. W przeciwnym razie zostanie on objęty cłem. Dla podróżujących rzadziej przepisy pozostały dotychczasowe – mogą oni przywozić z zagranicy o wartości do 1500 euro i wadze do 50 kg.

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)