Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

„Przygody Sherlocka Holmesa” – po białorusku

Źródło: Nasza Niva / 2014-11-20, 13:08

„Przygody Sherlocka Holmesa” autorstwa Arthura Conan Doyle'a jest pierwszym zbiorem opowiadań o przygodach znakomitego detektywa, wydanym w 1892 roku po ukazaniu się dwóch jego powieści -„Studium w szkarłacie”(1887) i „Znak czterech”(1890). Książka zawiera 12 opowiadań, w których Holmes rozwiązuje nietypowe i skomplikowane zagadki kryminalne, posługując się przede wszystkim metodą dedukcji.

Tłumaczenie opowiadań na język białoruski: Hanna Jankuta, Kaciaryna Macijeuskaja, Alena Kazłowa, Alaksiej Arciomau i Alena Piatrowicz. Książka ukazała się w mińskim wydawnictwie „Knihazbor”.

Tutaj można przeczytać opowiadanie „Strakataja stużka” („Wzorzysta wstęga”).

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Białoruscy opozycjoniści w Sejmie RP

Gośćmi dzisiejszego posiedzenia komisji spraw zagranicznych byli przedstawiciele białoruskich środowisk opozycyjnych oraz dziennikarskich. Tematem spotkania była ostatnia fala masowych (...)

Ukazała się „Historia Białorusinów Podlasia”

Bogato ilustrowana, ponad 500-stronicowa monografia, wydana przez Białoruskie Towarzystwo Historyczne, to efekt pracy kilkunastu historyków z Podlasia. Wśród autorów (...)

Akcje protestu „nie darmozjadów”

W Dniu Konstytucji na ulice trzech białoruskich miast wyszły tysiące ludzi, którzy zechcieli zaprotestować przeciwko podatkowi dla bezrobotnych. Na dozwolonej przez władze akcji (...)

Jubileusz „Galerii Krynki”

Kulturalna placówka powołana do życia przez Fundację Villa Sokrates na podsumowanie swej 5-letniej działalności wydała trzyjęzyczny - polsko-białorusko-angielski - album „Galeria (...)

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)