Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

„Przygody Sherlocka Holmesa” – po białorusku

Źródło: Nasza Niva / 2014-11-20, 13:08

„Przygody Sherlocka Holmesa” autorstwa Arthura Conan Doyle'a jest pierwszym zbiorem opowiadań o przygodach znakomitego detektywa, wydanym w 1892 roku po ukazaniu się dwóch jego powieści -„Studium w szkarłacie”(1887) i „Znak czterech”(1890). Książka zawiera 12 opowiadań, w których Holmes rozwiązuje nietypowe i skomplikowane zagadki kryminalne, posługując się przede wszystkim metodą dedukcji.

Tłumaczenie opowiadań na język białoruski: Hanna Jankuta, Kaciaryna Macijeuskaja, Alena Kazłowa, Alaksiej Arciomau i Alena Piatrowicz. Książka ukazała się w mińskim wydawnictwie „Knihazbor”.

Tutaj można przeczytać opowiadanie „Strakataja stużka” („Wzorzysta wstęga”).

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)