Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Ponad 10 lat w eterze – prezentacja Radia Racja w Białymstoku

2 miliony osób mieszka w zasięgu nadawania Białoruskiego Radia Racja

2 miliony osób mieszka w zasięgu nadawania Białoruskiego Radia Racja

Dodatki :: Inne zdjęcia

2010-02-28, 12:22

25 lutego odbyła się w Białymstoku konferencja prezentacyjna Białoruskiego Radia Racja poświęcona działalności radia w czasie ostatniej dekady. W programie konferencji znalazły się wykłady na tematy dotyczące działalności radiostacji, jej odbioru w Białorusi i Polsce oraz na tematy związane z polsko-białoruskim sąsiedztwem.

Białoruskie Radio Racja nadaje od listopada 1999 roku. Ideę powstania radia wsparła wówczas polska administracja, oraz międzynarodowe organizacje.

Po trzech latach nadawania radio musiało zawiesić nadawanie. Powodem był niedostatek finansowania.

Do eteru radio wróciło w 2006 roku, i od tej pory radio stopniowo poszerzało swoją infrastrukturę. W 2009 roku Racja znacząco powiększyła obszar nadawania. Obecnie nadaje na dwóch częstotliwościach 98,1 z Krynicy w kierunku Grodna oraz na 99,2 FM z Białej Podlaskiej na Brześć i okolice. Na terenie dobrej słyszalności Radia Racja mieszka około 2 milionów mieszkańców.

W konferencji prezentacyjnej Radia Racja wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele ambasad Czech i Belgii, wiceprezydenci Białegostoku: Tadeusz Arłukowicz i Aleksander Sosna, goście z Białorusi i media.

Więcej o historii Białoruskiego Radia Racja czytaj a wywiadzie z Eugeniuszem Wappą: "W ciągu 13 lat osiągnęliśmy bardzo dużo".

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Białoruscy opozycjoniści w Sejmie RP

Gośćmi dzisiejszego posiedzenia komisji spraw zagranicznych byli przedstawiciele białoruskich środowisk opozycyjnych oraz dziennikarskich. Tematem spotkania była ostatnia fala masowych (...)

Ukazała się „Historia Białorusinów Podlasia”

Bogato ilustrowana, ponad 500-stronicowa monografia, wydana przez Białoruskie Towarzystwo Historyczne, to efekt pracy kilkunastu historyków z Podlasia. Wśród autorów (...)

Akcje protestu „nie darmozjadów”

W Dniu Konstytucji na ulice trzech białoruskich miast wyszły tysiące ludzi, którzy zechcieli zaprotestować przeciwko podatkowi dla bezrobotnych. Na dozwolonej przez władze akcji (...)

Jubileusz „Galerii Krynki”

Kulturalna placówka powołana do życia przez Fundację Villa Sokrates na podsumowanie swej 5-letniej działalności wydała trzyjęzyczny - polsko-białorusko-angielski - album „Galeria (...)

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)