Bialorus.pl na Facebook
Wydarzenia :: artykuł

Ponad 10 lat w eterze – prezentacja Radia Racja w Białymstoku

2 miliony osób mieszka w zasięgu nadawania Białoruskiego Radia Racja

2 miliony osób mieszka w zasięgu nadawania Białoruskiego Radia Racja

Dodatki :: Inne zdjęcia

2010-02-28, 12:22

25 lutego odbyła się w Białymstoku konferencja prezentacyjna Białoruskiego Radia Racja poświęcona działalności radia w czasie ostatniej dekady. W programie konferencji znalazły się wykłady na tematy dotyczące działalności radiostacji, jej odbioru w Białorusi i Polsce oraz na tematy związane z polsko-białoruskim sąsiedztwem.

Białoruskie Radio Racja nadaje od listopada 1999 roku. Ideę powstania radia wsparła wówczas polska administracja, oraz międzynarodowe organizacje.

Po trzech latach nadawania radio musiało zawiesić nadawanie. Powodem był niedostatek finansowania.

Do eteru radio wróciło w 2006 roku, i od tej pory radio stopniowo poszerzało swoją infrastrukturę. W 2009 roku Racja znacząco powiększyła obszar nadawania. Obecnie nadaje na dwóch częstotliwościach 98,1 z Krynicy w kierunku Grodna oraz na 99,2 FM z Białej Podlaskiej na Brześć i okolice. Na terenie dobrej słyszalności Radia Racja mieszka około 2 milionów mieszkańców.

W konferencji prezentacyjnej Radia Racja wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele ambasad Czech i Belgii, wiceprezydenci Białegostoku: Tadeusz Arłukowicz i Aleksander Sosna, goście z Białorusi i media.

Więcej o historii Białoruskiego Radia Racja czytaj a wywiadzie z Eugeniuszem Wappą: "W ciągu 13 lat osiągnęliśmy bardzo dużo".

Wróć do :: Wydarzenia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Wydarzenia :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)