Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

Niezależni dziennikarze z wizytą w Szwecji

Tacciana Smotkina

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-11-12, 14:26

12 niezależnych białoruskich dziennikarzy z różnych mediów, w tym z Białoruskiego Radia Racja i TV Biełsat, odwiedziło Szwecję na zaproszenie Instytutu Kształcenia Dziennikarzy FOJO.  Z informacji przekazanych przez kierowniczkę międzynarodowych programów edukacyjnych Instytutu Olgę Vallee, współpraca z białoruskimi dziennikarzami, a w szczególności z członkami Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, trwa od 1997 roku:

- Współpraca opiera się na programach szkoleniowych. Główny akcent stawiamy na podwyższanie zawodowych kwalifikacji białoruskich dziennikarzy. W tym roku wiodącym tematem szkoleń był problem gender. Według mnie, temat wywołujący szerokie dyskusje w Szwecji i w innych krajach Zachodniej Europy powinien być zauważony również na Białorusi. Jest to sprawa dosyć istotna i widać, że nasi goście dosyć solidnie się do niego przygotowali. A tygodniowe warsztaty na pewno okazały się przydatne.

Podczas pobytu w Szwecji białoruscy dziennikarze odwiedzili popularny szwedzki kanał telewizyjny SVT, sztokholmską redakcję bardzo popularnej na rynku gazety „Afton-Bladet”, a także redakcję lokalnej gazety w mieście Kalmar.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)