Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

Prezentacja książek Uładzimira Chilmanowicza

Jakub Suszczynski

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-02-09, 13:16

Grodzieński publicysta i krajoznawca Uładzimir Chilmanowicz zaprezentował w swoim rodzinnym mieście dwie nowe książki. Kilkadziesiąt osób, które w niedzielę przyszły na spotkanie, mogły zapoznać się i kupić: książkę literacko-krajoznawczych szkiców wydaną dzięki pomocy Białoruskiego Radia Racja zatytułowaną „Białoruskie złoto”, a także „Krajoznawczy przewodnik po Grodzieńszczyźnie” wydany przez Bibliotekę Grodzieńską.

- Mnie jako autora szczególnie cieszy ilość osób na prezentacji – widać, że zapotrzebowanie na książki krajoznawcze i w języku białoruskim jest. I mam wrażenie, że w najbliższym czasie, dzięki naszej młodzieży, to zapotrzebowanie, ciekawość będzie wzrastała. W tym miejscu chciałbym podziękować osobom, które pomogły w wydaniu „Białoruskiego złota” – Eugeniuszowi Wappie, Anatolowi Wap, Marcinowi Rębaczowi, Adamowi Pawłowskiemu – powiedział po imprezie Chilmanowicz.

Autor zaznaczył, że praca nad informatorem w formie kalendarza, czyli zbieranie, sprawdzanie, aktualizacja dat i osób czy wydarzeń z nimi związanych jest zajęciem wymagającym pełnego poświęcenia. Ale po takiej prezentacji wie, że było warto.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)