Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

„Miascowy czas” Alesia Arkusza

Jana Zapolskaja

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-12, 13:48

Białoruski pisarz i dziennikarz Białoruskiego Radia Racja wydał nową powieść i jest w trakcie przygotowań cyklu prezentacji nowego wydania. Książka zatytułowana „Miascowy czas” została wydana w połockim wydawnictwie „Połackaja Lada” i przenosi czytelnika w czasy obfitujące w ciekawe, czasem burzliwe, kulturalne wydarzenia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Bohaterami powieści są Siarżuk Sokałau-Wojusz, Uładzimir Arłou, Winceś Mudrou, Jury Humieniuk i inne znane postacie białoruskiej kultury.

- Powieść jest z gatunku literatury faktu – wydarzenia, ludzie, historie są absolutnie prawdziwe, ale wszystko jest podane w literackiej formie. W podobnym stylu była też moja poprzednia powieść „Palimpsest”, w której wykorzystałem epistolaria – listy Jury Humianiuka, Sławamira Adamowicza, Ihara Sidaruka – powiedział autor.

Autor zaplanował kilkanaście prezentacji w Polsce – już wiadomo, że na pewno odwiedzi Poznań, Warszawę i Białystok, a także w Białorusi – w rodzinnym Połocku i w Mińsku. Na promocję książki w stolicy organizatorzy próbują „ściągnąć” z Niemiec, mieszkającego tam lidera rockowego zespołu „Miascowy czas” – Ihara Kuźmina.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)