Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

„Kraina pogranicza” – nowa książka Alaksandra Kraucewicza

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-10-10, 13:12

Na początku października, w niezależnym wydawnictwie „ARCHE”, ukazała się nowa pozycja – jest to zbiór najbardziej popularnych prac znanego grodzieńskiego historyka i działacza społecznego, profesora Alaksandra Kraucewicza. W książce zatytułowanej „Kraina pogranicza” czytelnik znajdzie utwory różnych gatunków literackich, które wyszły spod pióra autora w ostatnich trzydziestu latach. Niektóre z nich trafią pod osąd czytelnika po raz pierwszy.

- „Kraina pogranicza” to eseje, reportaże, publicystyka, refleksje, które pisałem od połowy osiemdziesiątych lat ubiegłego wieku. Można tam znaleźć moje obserwacje wydarzeń, które publikowane były w autorskim blogu na portalu internetowym „Białoruskiego partyzana”. Teksty do mojej książki wybierał Aleś Paszkiewicz, który trzymał się zasady: tekst musi być ciekawy dla czytelnika – powiedział autor.

Wydawnictwo „ARCHE” podpisało umowę z profesorem Kraucewiczam na wydanie drugiego tomu jego prac. Znajdą się w nim naukowe monografie i recenzje, które na pewno zainteresują miłośników białoruskiej historii.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)