Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

„Mówią Wieki” po białorusku

Zmicier Koscin

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-09-15, 12:20

Prezentacja białoruskojęzycznego wydania polskiego historycznego czasopisma "Mówią Wieki" poświęconego przypadającej w tym roku 500 rocznicy zwycięstwa wojsk Wielkiego Księstwa Litewskiego nad  wojskami moskiewskimi w bitwie pod Orszą, odbyła się w sobotę w mińskiej siedzibie wydawnictwa "Halijafy". Białoruskojęzyczne wydanie powstało przy wsparciu ambasady RP oraz Instytutu Polskiego w Mińsku, a idea wydania wrześniowego numeru w dwóch językach wyszła od zespołu redakcyjnego miesięcznika.

- Wrześniowy numer „Mówią Wieki” jest unikalny, bo wydany w dwóch językach: po polsku i po białorusku. Z dwutysięcznego nakładu, połowa trafi na Białoruś. W Polsce można go już kupić w stałych punktach dystrybucji, między innymi w kioskach „Ruch-u” i w księgarniach – powiedział Alaksandr Haradziecki z Instytutu Polskiego w Mińsku.

Na Białorusi, oprócz Mińska,  prezentacje białoruskojęzycznej wersji wrześniowego numeru odbędą się: 15 września w Witebsku i 16 września w Grodnie.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)