Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

Przewodnik „Szlakami Powstania 1863 roku”

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-07-31, 10:12

W grodzieńskiej artystycznej galerii „Kryha” odbyła się prezentacja kolejnej pozycji wydawniczej „Grodzieńskiej Biblioteki”, która wspólnie z ruchem „Za Wolność” wydała turystyczny przewodnik po miejscach związanych z działalnością oddziałów pod dowództwem Kastusia Kalinouskaha. Przewodnik jest bogato ilustrowany, są w nim mapy i podzielony został na trzy części, narzucając czy proponując w ten sposób podzielenie trasy o długości prawie tysiąca kilometrów, na trzy odcinki.

- Wydanie jest kontynuacją szeregu działań związanych z powstaniem 1863 roku. W przewodniku zawarliśmy najistotniejsze miejsca terytorium Zachodniej Białorusi, na którym rozgrywały się główne wydarzenia tego powstania – Grodzieńszczyzna, północne rejony obwodów Mińskiego i Brzeskiego – powiedział Białoruskiemu Radiu Racja, grodzieński historyk Andrej Waszkiewicz.

Autorem tekstów do wydania jest Eduard Dmuchouski, konsultantem – Andrej Waszkiewicz. Zdjęcia do przewodnika są autorstwa grodzieńskich fotografów: Jana Lalewicza i Julii Daraszkiewicz.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)