Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

Nowa książka Alhierda Bacharewicza

Wasil Krokwa

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-07-17, 10:54

Niezależna białoruska oficyna wydawnicza "Halijafy" wydała kolejną książkę Alhierda Bacharewicza. W książce zatytułowanej "Nijakaj litaści Alhierdu B." (”Bez litości dla Alhierda B.”) znalazły się eseje, które pisarz publikował na stronie internetowej kampanii społeczno-kulturalnej "Budźma Biełarusami".

- Nowa książka jest wydaniem niezwykłym i bardzo oryginalnym. Zresztą ci co czytali cokolwiek z twórczości Bacharewicza, wiedzą, że jest to pisarz nietuzinkowy, lubiący zaskakiwać i prowokować – powiedział dyrektor wydawnictwa „Halijafy”, Zmicier Viszniou.

Kultura i historia, literatura i kino, marzenia i aspiracje, życie prywatne i społeczne, ponadczasowość i rzeczywistość, Białoruś jako część Europy, Europa jak białoruski sen - to tylko niektóre z tematów, które czytelnik znajdzie w tej książce.

Prezentacja nowej książki jest zaplanowana na 24 lipca w księgarni wydawnictwa przy ulicy Wołgogradzkiej 6 w Mińsku.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)