Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

Prezentacja nowej książki Ryhora Baradulina i..

Wasil Krokwa

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-06-10, 10:46

..urodzinowy koncert Alesia Kamockaha odbyły się w Państwowym Literackim Muzeum Janki Kupały w Mińsku. Znany białoruski bard, już tradycyjnie od kilku lat, w dniu swoich urodzin organizuje czerwcowy koncert. W tym roku postanowił połączyć go z prezentacją wydanej na dniach książki, zmarłego w marcu tego roku klasyka białoruskiej literatury Ryhora Baradulina.

Aleś Kamocki w przerwach między swoimi piosenkami czytał utwory z książki „Sny sosny” („Sny sasny”):

- Tym razem na koncercie starałem się wykonać swoje najnowsze utwory, a między nimi zaczytywałem wybrane wiersze Ryhora Baradulina. Książka ukazała się kilka dni temu, ale pracowaliśmy nad nią od 2009 roku. Do książki jest załączona płyta, na której autor czyta swoje utwory.

Oficjalna prezentacja nowej książki Baradulina odbędzie się 13 czerwca w księgarni „Halijafy” w Mińsku. Została wydana przez niezależną oficynę „Halijafy”.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)