Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

Ukazała się książka Pawła Siewiarynca napisana w kolonii karnej

Wasil Krokwa

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-05-22, 10:45

Związek Pisarzy Białorusi wydał książkę Pawła Siewiarynca ”Biełaruskaja hłybinka” ("Białoruska prowincja"). Książka ukazała się w serii "Księgarnia pisarza", a składają się na nią eseje napisane w czasie pobytu Siewiarynca w kolonii karnej we wsi Kuplin w obwodzie brzeskim.

Eseje te cyklicznie były czytane w eterze Białoruskiego Radia Racja, a później zostały opublikowane w gazecie "Nasza Niwa". Książka jest swojego rodzaju pamiętnikiem, który polityk i demokratyczny działacz pisał w okresie zniewolenia. mówi prezes Związku Pisarzy Białoruskich Boris:

- Właśnie wydaliśmy książkę Pawła Siewiarynca. Jest to zbór esejów, które wcześniej, w 2013 roku, ujrzały światło dzienne na łamach tygodnika "Nasza Niwa", a także były czytane na falach Radia Racja.  Paweł pisał je w trakcie odbywania wyroku za „Płoszczę 2010” i wysyłał do niezależnych mediów. Jest to rodzaj pamiętnika, w którym autor odnosi się też do historii i narodowych, wyzwoleńczych idei – powiedział przewodniczący Związku Pisarzy, Barys Piatrowicz.

10 czerwca odbędzie się prezentacja książki w księgarni „Łohvinau” w Mińsku.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)