Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

Kolejna książka Alesia Bialackaha zza krat

Źródło: Białoruskie Radio Racja / belsat.eu / spring96.org / 2014-05-16, 13:04

Ukazała się nowa książka białoruskiego obrońcy praw człowieka odsiadującego wyrok 4.5 więzienia w kolonii karnej w Bobrujsku. Nosi ona tytuł ”Irtutnaje srebra życia” ("Rtęciowe srebro życia").

"Pisać o wydarzeniach lat 2010-2011 jest zarazem i łatwo, bo wyraźnie odbiły się w mojej pamięci, i trudno, bo mimo wszystko czas nieubłaganie odbiera świeżość emocjom, zjada setki i tysiące drobnych detali, które tworzą wielobarwny obraz życia. Nadchodzą nowe wydarzenia, nowe wrażenia, które odsuwają i zamazują stare" - napisał Bialacki w jednym z listów opublikowanych w książce.

Redaktor książki, obrońca praw człowieka Alena Łapcionak w przedmowie napisała: „Minęły już ponad dwa lata od momentu aresztowania Alesia Białackiego, połowę zasądzonego wyroku już odsiedział. W pewnym sensie nie zmarnował tego czasu, potrafił wykorzystać go i ozdobić monotonie więziennej codzienności twórczymi ideami oraz ich realizacją”.

Jest to już kolejna książka Bialackaha, jaka ukazuje się w czasie odsiadywania przez niego wyroku.. W ubiegłym roku ukazała się jego pierwsza książka "Oświeceni Białoruskością", zawierająca literaturoznawcze teksty. W przygotowaniu jest już kolejny zbór jego publicystycznych tekstów - „Chłodne skrzydło Ojczyzny”.

W najbliższym czasie Centrum praw człowieka „Wiasna”  zorganizuje prezentację nowej książki Alesia Bialackaha.

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)