Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

„Mirne Trofea” w Mirskim Zamku

foto: mirskizamak

foto: mirskizamak

Źródło: nashchas.by / 2015-07-09, 13:31

W Mirskim Zamku została otwarta wystawa nagród znanego białoruskiego tenisisty, mistrza olimpijskiego Maksima Mirnego. Pomysł organizacji wystawy, na której jest prezentowanych ponad 200 eksponatów, pojawił się dzięki ciekawemu współbrzmieniu nazw Mirny-Mirski.

W czasie otwarcia wystawy Maksim Mirny oprowadzał obecnych i opowiadał gościom o niektórych eksponatach. Na wystawie można zobaczyć stoisko ze zdjęciami, na których tenisista został sfotografowany ze znanymi sportowcami i przedstawicielami show-biznesu. Zdjęcia pochodzą z „Galerii gwiazd”, która znajduje się w domu tenisisty i w centrum sportu w Mińsku. W ekspozycji są też kolekcje znaczków z Igrzysk Olimpijskich zebrane przez ojca - Nikołaja Mirnego.

Najważniejszym eksponatem wystawy jest złoty medal olimpijski, który tenisista zdobył wspólnie z Wiktorią Azarenka w Londynie w 2012 roku. Wystawa będzie otwarta do końca października.

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)