Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

Od maja czynne "sezonowe" przejście graniczne z Białorusią

Źródło: belsat.eu / 2015-04-29, 11:22

Już od 1 maja granicę z Białorusią można będzie przekraczać przez rzeczne przejście graniczne Rudawka-Lesnaja na Kanale Augustowskim. Jest to jedyne tego rodzaju przejście w Polsce.

Osoby zainteresowane przekroczeniem granicy w Rudawce muszą posiadać przy sobie paszport, wizę białoruską oraz ubezpieczenie - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej. Przypomina też, że najbliższa placówka konsularna Białorusi, gdzie można załatwić wizowe formalności znajduje się w Białymstoku.

Należy pamiętać również o powiadomieniu Komendanta Placówki SG w Płaskiej nie później niż na 2 godziny przed rozpoczęciem  „uprawiania turystki lub sportu na wodach granicznych”.

Przejście czynne będzie do 1 października w godzinach 7:00 – 19:00.

Z kolei miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek chcący odwiedzić Park Narodowy w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej mogą przekroczyć granicę z Białorusią poprzez drogowe przejście graniczne Białowieża – Piererow. Przejście to czynne jest od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 8:00 - 20:00 oraz od 1 października do 31 marca w godzinach 8:00 - 18:00.

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)