Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

„Belarus Alternative 2015” w Wilnie

Źródło: generation.by / 2015-04-20, 13:00

1-2 maja w stolicy Litwy odbędzie się nowy białoruski festiwal muzyczny „Belarus Alternative 2015".  Gwiazdami dwudniowej imprezy będą: rockowy zespół „Brutto” i kabaretowy band "Sierebranaja swad’ba”.

„Dzięki alternatywie nasze życie jest bogatsze i bardziej kolorowe. Kochamy Mińsk, ale dobrze, gdy jest dla niego alternatywa. Na przykład –  Wilno. Nie lubimy słodkiej estrady, więc dobrze, że jest rock, muzyka elektroniczna i inne muzyczne gatunki. Nasz festiwal jest dla tych, którzy lubią muzykę alternatywną i Wilno” – zachęcają organizatorzy festiwalu.

Festiwal to dwa zróżnicowane gatunkowo dni przepełnione muzyką – 1 maja na scenie będzie można zobaczyć białoruskie gwiazdy muzyki rockowej: Neuro Dubel, Brutto, Pomidor/Off, a 2 maja mieszanka elektroniki, jazzu, rocka i kabaretu: Sierebranaja swad’ba, Super Besse, Pukstband.

Koncerty „Białoruskiej Alternatywy" odbędą się w wileńskim Teatro Arena przy ulicy Olimpieciugatve 3. Organizatorem festiwalu jest Justas Mamontovas, brat znanego litewskiego muzyka rockowego, lidera zespołu „Foje” - Andriusa Mamontovasa. Z białoruskiej strony współorganizatorem jest firma "Karta daroh".

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)