Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

Białorusini polubili odpoczynek w Polsce

Plac Niezależności w Mińsku wikipedia.org

Plac Niezależności w Mińsku wikipedia.org

Źródło: rp.pl / 2015-03-30, 13:02

W ubiegłym roku 660 tysięcy obywateli Białorusi wybrało się w podróż zagraniczną poza republiki byłego Związku Radzieckiego. To o jedną trzecią więcej niż w 2013 roku

Statystyki pokazują, że w ubiegłym roku około 7 procent wszystkich obywateli Białorusi odpoczywało za granicą.

W ciągu ostatnich trzech lat białoruscy turyści najczęściej spędzali urlop w Turcji, Bułgarii, Egipcie i w Polsce. W zeszłym roku w celach turystycznych do Azji Mniejszej przyjechało 116 tysięcy, a do naszego kraju ponad 75 tysięcy Białorusinów.

W pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych krajów znalazły się również Litwa, Grecja, Hiszpania, Czechy, Włochy i Czarnogóra. Z kolei Białoruś w roku ubiegłym odwiedziło 22 tysiące zachodnich turystów i 115 tysięcy z republik należących do poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw.

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)