Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

Vital Voranau – „Szeptem” w Warszawie

Źródło: belaruskidom.eu / 2015-03-12, 10:06

Dom Białoruski w Warszawie zaprasza na piątkowe spotkanie z autorem książki „Szeptem” Vitalem Voranauem.

Medycyna ludowa, czary, pogańskie tradycje białoruskiego Podlasia i Polesia to główne tematy nowego zbioru opowiadań Vitala Voranaua. Inspiracją dla 18 opowiadań zebranych w książce były podróże po rejonie białorusko-polskiego pogranicza.

„Szeptem” wydana została w wersji dwujęzycznej: białoruskiej i polskiej. Ilustracje wykonał białoruski artysta Uładzimir Bludnik. Książka powstała w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białystok.

Prezentacja odbędzie się 13 marca 2015 roku, o godzinie 18:00, przy ulicy Wiejskiej 13/3 w Warszawie. Wstęp wolny.

Vital Voranau, białoruski pisarz, wydawca, tłumacz i wykładowca akademicki urodzony w Mińsku w 1983 roku. Współzałożyciel i przewodniczący „Białoruskiego Kulturalno-Naukowego Centrum” w Poznaniu i wydawnictwa „Bieły Krumkacz”. Absolwent UAM w Poznaniu i Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie. Współpracuje z polskimi „Zeszytami Literackimi”, dla których przygotowywał antologię współczesnej poezji białoruskiej „Pocztówki z Atlantydy” oraz literackim almanachem „Biełarus” wydawanym w Nowym Jorku. Przetłumaczył na język białoruski „Czekając na Godota” Samuela Becketta i „Kubusia Puchatka” Alana Milne`a. Jest autorem ironicznej opowieści o współczesnej Białorusi, sąsiedzkich stosunkach i historii pt. „Wielkie Księstwo Białoruś”.

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)