Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

Do Puszczy - bez wiz!

foto: globalwings.jaaz.pl

foto: globalwings.jaaz.pl

Źródło: belsat.eu / 2015-03-11, 12:48

Na razie przez trzy dni i nie wcześniej niż za trzy miesiące. Obcokrajowcy będą mogli zwiedzać białoruską część Puszczy Białowieskiej bez wiz. 

Dekret w tej sprawie podpisał 9 marca Aleksander Łukaszenka, a teraz dokument został oficjalnie opublikowany na Narodowyn Portalu Prawnym – internetowej wersji dziennika ustaw. Jednym z celów tej innowacji nazwano rozwój turystyki nadgranicznej.

Bezwizowy tryb przekraczania granicy będzie działać tylko na jednym przejściu: Białowieża – Piererow. Podstawą do takiego wjazdu na Białoruś, wyjazdu z kraju oraz tymczasowego pobytu na terenie Parku Narodowego "Puszcza Białowieska" będzie specjalny dokument. Zgodnie z dekretem, Rada Ministrów ma opracować wzór odpowiedniej przepustki w ciągu trzech miesięcy.

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)