Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

„Re1ikt” przygotowuje nową płytę

Źródło: generation.by / 2015-03-05, 10:35

Ethno progresive rock zespół „Re1ikt” z Mińska przez tydzień przebywał w Olsztynie, gdzie w Studio-X pracował nad nową płytą. W studiu Marcina Kiełbaszewskiego muzycy nagrali 14 piosenek do albumu, którego robocza nazwa brzmi „Lekavyja travy”. Oprócz autorskich utworów chłopcy z zespołu opracowali kilka białoruskich ludowych pieśni. Nagranie płyty w olsztyńskim studiu jest nagrodą za zwycięstwo w 5. Festiwalu Rockowisko w Hajnówce w 2013 roku.

- Do nagrania nowej płyty przygotowywaliśmy się dosyć starannie: stworzyliśmy oryginalną koncepcję albumu, długo pracowaliśmy nas aranżacjami utworów. Brzmienie utworów wzbogaciliśmy efektami gitarowymi, dętymi i perkusyjnymi. Dało to bardzo ciekawy wynik – piosenki są bardziej melodyczne, przyjemne w odbiorze. Płyta powinna ukazać się jesienią – poinformował lider i perkusista zespołu Aliaksandr Dziemidzienka.

Ostatni album pt. „Reki prabili liod” zespół wydał w 2011 roku.

 „Re1ikt” wielokrotnie koncertował w Polsce, na Litwie, Ukrainie i Białorusi i był gwiazdą kilku międzynarodowych festiwalach, między innymi: Tautu Muge (Wilno), Halfway Festival, Camera!Ta (Białystok), Rockowisko (Hajnówka), Jesień Bardów (Bielsk Podlaski), Basowiszcza (Gródek), Be Free (Czernihów).

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)