Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

W telewizji po białorusku

Źródło: Nasza Niwa / 2010-02-22, 19:06

21 lutego wszystkie wydania wiadomości w Telewizji Białoruskiej były nadawane w języku białoruskim. Miało to związek z obchodzonym w minioną niedzielę Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

Po białorusku nadany został również cotygniowy program analityczny „W centrum uwagi”. Tym razem głównymi tematami audycji była sytacja wokół Domu Polskiego w Iwieńcu, Olimpiada w Vancouver oraz „prezydencka nartostrada”.

Na zakończenie audycji prowadzący program Jury Hrojerau powiedział: „Mam nadzieję, że w tym dniu wszyscy, niezależnie od narodowości, wspomnieli swój język ojczysty i rozmawiali w nim. Tak jak my z Olgą” [Olga Douhaja – jeszcze jedna prowadząca program – NN].

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Żart ?
#1 — Leszek
(217.172.24*.**) — 2010-03-02, 15:36

Niestety to nie żart -to rzeczywistość.

Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Koncert Krambambuli w Wilnie

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)