Bialorus.pl na Facebook
Prawa człowieka :: artykuł

Wiktar Parfionienka dalej bez akredytacji

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:42

Grodzieński niezależny korespondent Białoruskiego Radia Racja Witaut Parfionienka nie ustaje w walce o prawo do legalnego wykonywania zawodu. Dziennikarz ponad dwa miesiące temu złożył w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wniosek o przyznanie akredytacji. O ósmej już odmowie dowiedział się, gdy zatelefonował do ministerstwa, aby dowiedzieć się na jakim etapie jest jego sprawa.

- Ta sytuacja jest dowodem na to, że w polityce naszych władz nic się nie zmienia. Nieporozumieniem jest mówienie o jakiejś liberalizacji czy ociepleniu. Ministerstwo ani na jotę nie zmieniło podejścia do dziennikarzy współpracujących ze środkami masowej informacji nadającymi z zagranicy. Dostałem odmowę po raz ósmy mimo, że urzędnicy w ministerstwie wiedzą, że zaskarżyłem ich poprzednią decyzję do Komitetu Praw Człowieka przy ONZ – poinformował Parfionienka.

Po każdej odmowie uzyskania akredytacji dziennikarz zaskarżał decyzje ministerstwa, ale sądy rejonowe i centralne skargi na MSZ odrzucały. Parfionienka, członek Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi z resortu będzie konsultował kolejne działania z prawnikami organizacji.  

Wróć do :: Prawa człowieka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Prawa człowieka :: najnowsze artykuły

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)

Jubileusz Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”

Dzisiaj Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" świętuje 20-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu do Mińska przyjadą członkowie organizacji z 15 regionów Białorusi. W (...)

Dziennikarz Radia Racja bez białoruskiej wizy

Radosław Dąbrowski po raz kolejny nie może wjechać na terytorium Republiki Białoruś. Dziennikarz wraz małżonką, wokalistką zespołu Ilo&Frends, wybierali się do Mińska, gdzie 19 (...)

Michaił Żamczużny – nowy więzień polityczny

Białoruskie organizacje obrony praw człowieka uznały Michaiła Żamczużnaha za więźnia politycznego. Żamczużny to skazany na 6,5 roku więzienia współzałożyciel organizacji „Platforma” (...)