Bialorus.pl na Facebook
Prawa człowieka :: artykuł

Niezależni dziennikarze z wizytą w Szwecji

Tacciana Smotkina

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-11-12, 14:26

12 niezależnych białoruskich dziennikarzy z różnych mediów, w tym z Białoruskiego Radia Racja i TV Biełsat, odwiedziło Szwecję na zaproszenie Instytutu Kształcenia Dziennikarzy FOJO.  Z informacji przekazanych przez kierowniczkę międzynarodowych programów edukacyjnych Instytutu Olgę Vallee, współpraca z białoruskimi dziennikarzami, a w szczególności z członkami Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, trwa od 1997 roku:

- Współpraca opiera się na programach szkoleniowych. Główny akcent stawiamy na podwyższanie zawodowych kwalifikacji białoruskich dziennikarzy. W tym roku wiodącym tematem szkoleń był problem gender. Według mnie, temat wywołujący szerokie dyskusje w Szwecji i w innych krajach Zachodniej Europy powinien być zauważony również na Białorusi. Jest to sprawa dosyć istotna i widać, że nasi goście dosyć solidnie się do niego przygotowali. A tygodniowe warsztaty na pewno okazały się przydatne.

Podczas pobytu w Szwecji białoruscy dziennikarze odwiedzili popularny szwedzki kanał telewizyjny SVT, sztokholmską redakcję bardzo popularnej na rynku gazety „Afton-Bladet”, a także redakcję lokalnej gazety w mieście Kalmar.

Wróć do :: Prawa człowieka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Prawa człowieka :: najnowsze artykuły

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)

Wiktar Parfionienka dalej bez akredytacji

Grodzieński niezależny korespondent Białoruskiego Radia Racja Witaut Parfionienka nie ustaje w walce o prawo do legalnego wykonywania zawodu. Dziennikarz ponad dwa miesiące temu złożył (...)

Jubileusz Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”

Dzisiaj Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" świętuje 20-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu do Mińska przyjadą członkowie organizacji z 15 regionów Białorusi. W (...)

Dziennikarz Radia Racja bez białoruskiej wizy

Radosław Dąbrowski po raz kolejny nie może wjechać na terytorium Republiki Białoruś. Dziennikarz wraz małżonką, wokalistką zespołu Ilo&Frends, wybierali się do Mińska, gdzie 19 (...)

Michaił Żamczużny – nowy więzień polityczny

Białoruskie organizacje obrony praw człowieka uznały Michaiła Żamczużnaha za więźnia politycznego. Żamczużny to skazany na 6,5 roku więzienia współzałożyciel organizacji „Platforma” (...)