Bialorus.pl na Facebook
Prawa człowieka :: artykuł

Aleś Bialacki odebrał nagrodę im. Lwa Sapiehi

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-15, 12:24

Białoruski obrońca praw człowieka szef Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”, pisarz, były więzień polityczny Aleś Bialacki odebrał w Warszawie nagrodę imienia Lwa Sapiehi, która została mu przyznana w 2012 roku. Wyróżnienia nie mógł wtedy odebrać, gdyż przebywał w kolonii karnej. Nagroda została wręczona przez dyrektora Studium Europy Wschodniej Jana Malickiego.  Podczas wręczenia Bialacki powiedział, że obrońcy praw człowieka mają na Białorusi bardzo dużo pracy, a ich główne zadanie to pomoc osobom represjonowanym i ich rodzinom.

Nagroda im. Lwa Sapiehy jest objęta patronatem prezydenta RP.  Celem nagrody jest honorowanie zasług w formowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Białorusi. Zainicjowały ją w 2006 roku Studium Europy Wschodniej UW i Kolegium Europy Wschodniej, a funduje ją grupa polskich uniwersytetów.

Wróć do :: Prawa człowieka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Prawa człowieka :: najnowsze artykuły

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)

Wiktar Parfionienka dalej bez akredytacji

Grodzieński niezależny korespondent Białoruskiego Radia Racja Witaut Parfionienka nie ustaje w walce o prawo do legalnego wykonywania zawodu. Dziennikarz ponad dwa miesiące temu złożył (...)

Jubileusz Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”

Dzisiaj Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" świętuje 20-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu do Mińska przyjadą członkowie organizacji z 15 regionów Białorusi. W (...)

Dziennikarz Radia Racja bez białoruskiej wizy

Radosław Dąbrowski po raz kolejny nie może wjechać na terytorium Republiki Białoruś. Dziennikarz wraz małżonką, wokalistką zespołu Ilo&Frends, wybierali się do Mińska, gdzie 19 (...)

Michaił Żamczużny – nowy więzień polityczny

Białoruskie organizacje obrony praw człowieka uznały Michaiła Żamczużnaha za więźnia politycznego. Żamczużny to skazany na 6,5 roku więzienia współzałożyciel organizacji „Platforma” (...)