Bialorus.pl na Facebook
Prawa człowieka :: artykuł

Skarga niezależnej dziennikarki z Brześcia odrzucona

Anton Razumouski

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-04-30, 12:08

Sąd Moskiewskiego rejonu w Brześciu odrzucił skargę Iny Chomicz. Niezależna dziennikarka za współpracę z Białoruskim Radia Racja została na początku kwietnia ukarana karą grzywny w wysokości tzw. 30 bazowych jednostek to jest 5 milionów 400 tysięcy białoruskich rubli. Kasacyjną skargę zajmował się sędzia Michaił Mochar.

- Otrzymałam z sądu odpowiedź, z której wynika, że powinnam zapłacić grzywnę, a wszystko postanowione sądem pierwszej instancji jest zgodne z prawem, moja wina oczywista, dowody są, i moje odwołanie jest bezzasadne – powiedziała dziennikarka.

Ina Chomicz uważa, że Konstytucja Białorusi gwarantuje jej prawo do otrzymywania, zbierania i rozpowszechniania informacji i nie uznaje swojej winy. I w związku wraz z obrońcą praw człowieka Ramanam Kisliakom ma zamiar skierować sprawę do kolejnych sądowych instancji.

Wróć do :: Prawa człowieka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Prawa człowieka :: najnowsze artykuły

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)

Wiktar Parfionienka dalej bez akredytacji

Grodzieński niezależny korespondent Białoruskiego Radia Racja Witaut Parfionienka nie ustaje w walce o prawo do legalnego wykonywania zawodu. Dziennikarz ponad dwa miesiące temu złożył (...)

Jubileusz Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”

Dzisiaj Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" świętuje 20-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu do Mińska przyjadą członkowie organizacji z 15 regionów Białorusi. W (...)

Dziennikarz Radia Racja bez białoruskiej wizy

Radosław Dąbrowski po raz kolejny nie może wjechać na terytorium Republiki Białoruś. Dziennikarz wraz małżonką, wokalistką zespołu Ilo&Frends, wybierali się do Mińska, gdzie 19 (...)

Michaił Żamczużny – nowy więzień polityczny

Białoruskie organizacje obrony praw człowieka uznały Michaiła Żamczużnaha za więźnia politycznego. Żamczużny to skazany na 6,5 roku więzienia współzałożyciel organizacji „Platforma” (...)