Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

Łukaszenka w Nowym Jorku

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-29, 13:02

Alaksandr Łukaszenka bierze udział w jubileuszowym 70-ym szczycie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Wczoraj spotkał się z wysokim komisarzem ds. praw człowieka przy ONZ Zeid Ra'ad Zeid Al-Husseinem i wystąpił na posiedzeniu plenarnym sesji Zgromadzenia Generalnego, tłumacząc na czym polega prawdziwa demokracja.

- Język i treści jego przemowy, w której wyraził ogromny niepokój o losy świata - to język outsidera, człowieka z zewnątrz, a nie uczestnika ważnych procesów. W ogóle bardzo interesująco wygląda, gdy Łukaszenka i Putin zaczynają mówić o demokracji – ci dwaj panowie demokrację pojmują w sobie właściwy sposób. Dla nich ważniejsze od praw człowieka jest prawo do pracy. Z poziomu międzynarodowej trybuny w Nowy Jorku taka retoryka brzmi bardzo dziwnie – skomentował wystąpienie Łukaszenki ekspert polityczny i pisarz Wiktar Marcinowicz.

W związku z obecnością na jubileuszowej sesji Łukaszenki i Putina, w Nowym Jorku pod siedzibą ONZ, odbywają się mityngi organizowane przez przedstawicieli różnych środowisk emigracyjnych. Na jednym z nich, w pobliżu misji dyplomatycznej Rosji i Białorusi przy ONZ, przemawiał jeden z liderów białoruskiego ruchu narodowowyzwoleńczego, przewodniczący Konserwatywno-Chrześcijańskiej Partii BNF - Zianon Paźniak.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)