Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

Tacciana Karatkiewicz na Grodzieńszczyźnie

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-29, 11:35

Pierwsza na Białorusi kobieta kandydat na prezydenta Tacciana Karatkiewicz aktywnie wykorzystuje czas kampanii wyborczej i spotyka się z wyborcami w różnych regionach. W ostatnich dniach Karatkiewicz wraz ze swym sztabem odwiedza obwód Brzeski i Grodzieńszczyznę. Już odbyły się spotkania w Nowogródku, Dziatławie, Biarozaucy, Lidzie i Słonimiu. Kulminacyjnym punktem ma być jutrzejsze spotkanie w Grodnie.

- Zapraszamy wszystkich zwolenników pokojowych zmian na spotkanie z Taccianą Karatkiewicz. Każdy mieszkaniec Grodna będzie mile widziany i każdy będzie mógł zadawać pytania. Będzie to też okazja do poznania naszej kandydatki, a także do złożenia propozycji do planu działaniu i programu – powiedział pełnomocnik sztabu Zmicier Bandarczuk.

Spotkanie w Grodnie odbędzie się 29 września o godzinie 18.30 w Domu Kultury „Cvietlit” na ulicy Dzierżyńskiego". Wcześniej Tacciana Karatkiewicz odwiedzi wyborców w Szczuczynie i  Skidlu.

W wyborach, które odbędą się 11 października, wystartują: urzędujący szef państwa Alaksandr Łukaszenka, popierana przez opozycyjny ruch „Mów Prawdę!” Tacciana Karatkiewicz , szef lojalnej wobec reżimu Partii Liberalno-Demokratycznej Siarhiej Hajdukiewicz oraz ataman białoruskich Kozaków i szef Białoruskiej Partii Patriotycznej Mikałaj Ułachowicz.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)