Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

„Młody Front BNF” świętuje jubileusz

Adam Zawalnia

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-08, 11:00

Demokratyczna białoruska młodzieżowa organizacja świętuje 18 rocznicę powstania. Aby uczcić jubileusz pełnoletniości, do siedziby Partii BNF w Mińsku przybyli aktywiści „Młodego Frontu” działający w różnych okresach jego istnienia. W koleżeńskiej atmosferze wspominano historię powstania najbardziej masowego młodzieżowego ruchu w historii niepodległej Białorusi.

Jeden z założycieli „Młodego Frontu" Jauhien Skoczka, który kierował sekcją sportową, powiedział, że organizacja stała się prawdziwą kuźnią patriotów:

- Na początku był to społeczny ruch deklarujący promowanie demokratycznych wartości. W ciągu tych 18 lat przeszło przez niego tysiące, dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy stali się patriotami Białorusi. „Młody Front" - to kuźnia białoruskich elit. Przez te lata bywały momenty, gdy działalność organizacji zamierała, ale mimo trudności działa dalej i na pewno nie umrze.

W czasie spotkania były więzień polityczny i współprzewodniczący organizacji Zmicier Daszkiewicz poinformował, że przygotowuje do wydania książkę o powstaniu i życiu organizacji.

Podczas rocznicowego zjazdu ogłoszono, że 12 września odbędzie się Kongres Młodego Frontu BNF, na którym między innymi zostaną przedyskutowane zmiany w strategii działalności organizacji.

Organizacja jest zarejestrowana w Czechach, gdyż wielokrotne próby legalizacji na Białorusi były odrzucane przez tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)