Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

Białoruś wzmacnia granicę z Ukrainą

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-08-04, 12:39

Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Białorusi, na Ukrainie, a także w rejonach graniczących z Białorusią, gromadzona jest broń i amunicja.

Białoruś ze szczególną uwagą obserwuje sytuację na Ukrainie i dba o bezpieczeństwo swojej południowej granicy, oświadczył pełniący obowiązki sekretarza Rady Bezpieczeństwa Białorusi Stanisłau Zaś.

 - Uważnie obserwujemy wydarzenia zachodzące na Ukrainie. Niestety, cały czas widzimy negatywne zjawiska i tendencje. Dlatego też już od dwóch lat prowadzimy działania mające na celu zagospodarowanie tego odcinka naszej granicy. Jest to zarówno demarkacja, jak i wzmocnienie oraz wyposażenie inżynieryjne –  powiedział Zaś.

Długość białorusko-ukraińskiej granicy wynosi 1084 kilometrów.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)