Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

Zbiórka podpisów dla kandydatów na prezydenta Białorusi

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-29, 10:06

W niedzielę w Grodnie trwało zbieranie podpisów pod nazwiskami kandydatów w walce o fotel prezydenta Białorusi. Najbardziej widoczne były inicjatywne grupy Tacciany Karatkiewicz, Anatola Labiedźki i Alaksandra Łukaszenki. Podpisy są zbierane podczas pikiet w miejscach publicznych, ale też w drodze odwiedzania mieszkań.

Szef grodzieńskiego sztabu Tacciany Karatkiewicz, działacz kampanii "Mów Prawdę" Zmicier Bandarczuk zauważa, że znaczna liczba mieszkańców ma pozytywny stosunek do faktu kandydowania na urząd prezydenta po raz pierwszy kobiety:

- Pierwsze wyniki zbierania podpisów w mieszkaniach pokazują, że nasza kandydatka jest znana w społeczeństwie i ponad 50 procent osób, które otwierają drzwi bez problemów składa podpisy na naszych listach. Natomiast większym problemem jest to, iż w dużej ilości mieszkań nikogo nie ma.

Zbieranie podpisów poparcia dla przyszłych kandydatów na prezydenta będzie trwało do 21 sierpnia. Od 6 do 15 września, po uwierzytelniania podpisów odbędzie się rejestracja kandydatów. Zostaną nimi osoby, które dostarczą do Centralnej Komisji Wyborczej 100 000 ważnych podpisów poparcia.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)