Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

„Prawo wyboru – 2015” rozpoczyna obserwację wyborów

Wital Siamaszka

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-06, 11:12

Kampania „Prawo Wyboru – 2015” składa się z ośmiu pozarządowych organizacji i opozycyjnych partii: Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji, Partii Białoruskiego Frontu Ludowego (BNF), Białoruskiej Partii Socjaldemokratycznej (Hramada), kampanii „Mów prawdę!”, ruchu „Za Wolność”, Partii Białoruskich Zielonych, Niezależnego Związku Zawodowego Przemysłu Radiowego i Elektronicznego oraz komitetu organizacyjnego Partii Wolności i Postępu. W trakcie zbliżających się prezydenckich wyborów kampania planuje desygnować 2 tysiące swoich obserwatorów, którzy mieliby zasiąść w przynajmniej tysiącu komisji wyborczych.

Poinformowali o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej szefowie partii i organizacji wchodzących w skład kampanii. Przedstawili również zarys i możliwości udziału swoich ugrupowań w kampanii wyborczej.

- Nasza partia idzie na wybory ze swoim kandydatem – popieramy Taccianę Karatkiewicz. Dlatego w naszym przypadku wyborcza kampania to nie tylko obserwacja i rejestracja naruszeń, ale też walka o sprawiedliwe podliczenie głosów, które otrzyma nasza kandydatka. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do kampanii wyborczej wszystkich Białorusinów – powiedział przewodniczący partii BNF Alaksiej Janukiewicz.

Głównym celem kampanii jest zapobieganie naruszeniom prawa na wszystkich etapach kampanii wyborczej, dokumentowanie naruszeń i szybka reakcja. „Prawo wyboru – 2015” oprócz stolicy zamierza wystawić obserwatorów we wszystkich sześciu obwodach (województwach).

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)