Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

Alena Anisim rezygnuje ze startu w wyborach

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-01, 12:31

W czasie konferencji prasowej w biurze Towarzystwa Języka Białoruskiego pretendentka do startu w październikowych wyborach prezydenckich na Białorusi, Alena Anisim poinformowała, że oficjalnie rezygnuje z udziału w wyborczej kampanii. Decyzja została podjęta wspólnie ze sztabem kandydatki, a głównym motywem rezygnacji jest „brak pozytywnych zmian w procesie wyborczym”.

- Bardzo bym chciała, aby nasza opozycja w końcu wyciągnęła wnioski ze swej dwudziestoletniej działalności i przyjęła konkretną strategię. Bez wypracowania planu działania, bez konkretnych i wspólnych celów nie ma co liczyć na sukces. Jedynie pójście na wybory zjednoczonym obozem mogłoby dać pozytywny wynik – oświadczyła Anisim.

Alena Anisim i jej inicjatywna grupa nie przerywają pracy i już myślą o wyborach w 2020 roku.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)