Bialorus.pl na Facebook
Polityka :: artykuł

Tacciana Karatkiewicz z wizytą na Grodzieńszczyźnie

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-06-29, 11:51

W Grodnie odbyło się spotkanie pretendentki do kandydowania w jesiennych wyborach prezydenckich na Białorusi Tacciany Karatkiewicz z mieszkańcami miasta i działaczami opozycyjnych partii i demokratycznych organizacji. Na spotkanie przyszło ponad dwadzieścia osób zainteresowanych tym co ma do zaproponowania młoda polityk popierana przez partię BNF, ruch „Za Wolność” i kampanię „Mów Prawdę”.

Za jedną z głównych przyczyn udziału w wyborach Karatkiewicz wskazała możliwość dotarcia z ideami przemian tak do społeczeństwa, jak i do obecnej władzy:

- Większość ludzi jest zdania, że nie ma sensu uczestniczyć w wyborach, w których z góry znane są wyniki. W czasie spotkań staram się uświadomić ludziom, że warto coś robić. Trzeba przerwać informacyjną blokadę, trzeba próbować zmienić świadomość naszego społeczeństwa. Dzięki naszej kampanii, wyjazdom, spotkaniom jest szansa na zapoczątkowanie ekonomicznych reform i uświadomienie władzom, że są potrzebne zmiany w socjalnej polityce.

Program wizyty na Grodzieńszczyźnie przewiduje też rozmowy z kierownictwem nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków na Białorusi, a także spotkanie z pracownikami huty szkła „Nioman” w Biarozauce.

Wróć do :: Polityka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Polityka :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Kary grzywny za odwiedzenie miejsca pamięci narodowej

W sądzie w Swisłoczy odbyły się dwie kolejne administracyjne rozprawy nad uczestnikami październikowych uroczystości Dnia Pamięci Powstańców 1863 roku. Grodzieńscy aktywiści (...)