Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka"

Radek Dąbrowski

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-12-02, 13:30

2 grudnia w Białymstoku wystartował 10 Międzynarodowy Festiwal Filmów „Żubroffka”, w ramach którego do 6 grudnia odbędą się pokazy filmów z całego świata, konkursy, koncerty, wystawy oraz warsztaty. W tych dniach Białystok staje się stolicą polskiego kina i muzyki, a festiwalowa widownia będzie miała możliwość obejrzenia ponad setki konkursowych filmów.   

- Jako festiwal urośliśmy w siłę. Doszliśmy do takiego momentu, że zainteresowanie imprezą wyszło po za Białystok, Podlasie i Polskę – mamy produkcje z całej Europy i z krajów spoza Starego Kontynentu. Ramy festiwalu dają możliwość, żeby obejrzeć świat w pigułce – jest siedem konkursów w różnych kategoriach. Moim marzeniem na kolejną edycję jest organizacja pokazów filmów w Grodnie czy Druskiennikach – powiedział dyrektor artystyczny festiwalu Maciej Rant.

Festiwalowe wydarzenia odbywać będą się w kinach, domach i centrach kultury, kawiarniach, muzeach i szkołach Białegostoku, a także Łomży, Suwałk, Białowieży, Sokółki, Kleszczel, Narewki i wielu innych mniejszych miejscowości na Podlasiu.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)