Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Laureaci XXII Festiwalu „Bardauskaja Vosień 2015”

Ula Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-11-09, 11:54

XXII Festiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej „Bardauskaja Vosień 2015” ogłosił zwycięzców. Wśród 10 bardów i zespołów, które zaprezentowały się w piątek na scenie Bielskiego Domu Kultury, jury wyróżniło: duet „Chmarka na travie” – nagroda Grand Prix, Natalla Nikicina – nagroda Białoruskiego Radia Racja, Staś Siłka – nagroda Starosty Powiatu Bielskiego i duet „Julani” – nagroda Stowarzyszenia „Koalicji Bielska".

- Są to nowe nazwiska w białoruskiej piosence autorskiej, które już wnoszą do niej nowe słowa i wartości. Do życia wnoszą odpowiedzi na pewne pytania, ale pytania też stawiają – z   sensem i z zadumą. Bardzo perspektywiczni wykonawcy i bardzo przyszłościowe zjawiska. To są tegoroczni laureaci festiwalu – tak skomentował decyzję jury jeden z jego członków, białoruski muzyk – Zmicier Vajciuszkiewicz.

W niedzielę w Podlaskiej Operze i Filharmonii w Białymstoku zaprezentowali się laureaci, a także Jauhien Barysznikau i zespoły „Navi” oraz „Bosaje Sonca”.

Organizatorem festiwalu jest Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej – „Szczyty”.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)