Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

„Lombard” gwiazdą koncertu „Solidarni z Polakami na Białorusi”

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-30, 13:49

Polski zespół rockowy „Lombard" i grodzieńska rok-formacja „Tlusta Lusta" zagrają w Białymstoku na koncercie "Solidarni z Polakami na Białorusi." Będzie to pierwsza tego typu impreza w Białymstoku. Inicjatywa organizacji koncertu zrodziła się po tym, jak białoruskie władze nie zezwoliły na koncert „Lombardu” w Grodnie.

- Byliśmy zdziwieni zakazem występu dla legendarnego polskiego zespołu. Ale nie zrezygnowaliśmy i wybór miejsca koncertu padł na Białystok. Koncert będzie poświęcony 35 rocznicy powstania "Solidarności", a „Lombard" w sierpniu uczestniczył w podobnym koncercie w Gdańsku. Białostocki koncert odbędzie się pod hasłem „Solidarni z Polakami na Białorusi", ale solidaryzować się będziemy też z Białorusią, z białoruskim obywatelskim społeczeństwem – powiedziała Andżelika Borys ze Związku Polaków na Białorusi.

Koncert odbędzie się 3 października na Rynku Kościuszki. Wstęp na imprezę będzie darmowy. Organizatorami są: Związek Polaków na Białorusi, Urząd Miejski w Białymstoku i Białostocki Ośrodek Kultury.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)