Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Eliminacje do konkursu Festiwalu „Jesień Bardów 2015”

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-29, 11:28

W kawiarni „Domu Kolejarza” w Mińsku odbyły się przesłuchania eliminacyjne do części konkursowej Festiwalu "Bardauskaja Vosień 2015". Swoje utwory zaprezentowało 38 wykonawców z Mińska, Grodna i Nowopołocka. Jury w składzie: Michał Aniempadystau, Aleh Chamienka, Zmicier Vajciuszkievicz, Kasia Kamockaja i Siarhiej Budkin wybrało ósemkę, która zagości na scenie Bielskiego Domu Kultury.

- 6 listopada w Bielsku wystąpią: zespoły „Teleport” i „Chmurka na trawie”, Staś Siłka, Andrej Siankiewicz, Alena Warona, Alisa Sialazniowa і Markuts Band, Natalla Nikicina, duet Yulany. Zostali wybrani również wykonawcy rezerwowi. Jest to Daria Zujewa i zespół „Rosa marzycieli”

– poinformował koordynator festiwalu na Białorusi, muzyk zespołu „Bosaje Sonca” Aleś Kot-Zajcau.

W części konkursowej Festiwalu weźmie też udział Ilja Falażyński, który kwalifikację zdobył podczas koncertu na chutorze Zmiciera Vajciuszkievicza w Vajciuszkach. Na zgłoszenia ze strony wykonawców i zespołów z Polski organizatorzy oczekują do 15 października. 22 Festiwal autorskiej piosenki „Jesień Bardów” w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 listopada.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)