Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Koncert Krambambuli w Wilnie

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-09, 14:19

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku projektu Lavona Volskaha.

Nazwa albumu – „Czerwony Sztrall” – nawiązuje do nazwy słynnej kawiarni w Wilnie, w której na początku XX wieku spotykali się artyści i intelektualiści, a częstymi gośćmi byli znani Białorusini, między innymi: Janka Kupała i bracia Łuckiewicz.

Na koncercie zespół zagra piosenki z nowego albumu i przypomni największe przeboje ze swoich poprzednich płyt.  

Bilety na koncert można kupić za pośrednictwem portalu kvitki.by  

Grupa „Krambambula" została założona w 2002 roku i w tym roku wydała pierwszy album „Pół litra dobrego humoru” poświęcony znanym markom napojów alkoholowych z całego świata. Nazwa zespołu pochodzi od starobiałoruskiego napoju alkoholowego, który jest serwowany z mocnym naparem miodu z przyprawami. Gatunek swej muzyki zespół określił jako Fun Loving Alternative Folk-Punk-Pop. W 2004 roku „Krambambula” wraz z innymi białoruskimi wykonawcami trafiła na tzw. czarną listę zespołów, które nie mogą koncertować na Białorusi. Po kilkuletniej odwilży, w 2011 roku znowu pojawiły się problemy z organizacją koncertów.

W dorobku artystycznym zespołu jest pięć albumów, z których ostatni – „Drabadzi-Drabada” z tradycyjnymi piosenkami z całej Europy w wersji białoruskiej – został wydany w grudniu 2011 roku. W różnych okresach istnienia zespołu, w nagraniach i koncertach brali udział Alaksandar Kullinkowicz, Hiunesz Abasava, Siarhiej Michałok, Siarhiej Kananowicz i inni białoruscy artyści.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)