Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza 2015

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-15, 12:28

W dniach 17-19 lipca w uroczysku Boryk koło Gródka odbędzie się 26 edycja festiwalu Basowiszcza, który od początku jest organizowany przez Białoruskie Zrzeszenie Studentów. Jest to największy i najstarszy festiwal białoruskiej muzyki rockowej na świecie.

- Wśród białoruskich gwiazd zobaczymy takie zespoły jak: Brutto, Lavon Volski, Yegor Zabelov Trio, Akute, Pomidor/OFF, Dzieciuki, a polską gwiazdą będzie Lao Che. Zespoły reprezentujące  Białorusinów Podlasia to grupa Ostrov oraz Ilo&Friends. W pierwszym dniu festiwalu, po rocznej przerwie związanej z jubileuszem imprezy odbędzie się Konkurs Młodych Kapel, w którym wezmą udział cztery zespoły wybrane przez jury spośród 36 zgłoszonych zespołów. Są to Tonqixod, Navi, Exegutor, BY CRY - poinformowała Hanna Piekarska, jedna z organizatorek Basowiszcza.

Organizatorzy przygotowali i zachęcają  do wzięcia udziału w projektach towarzyszących festiwalowi. Będą to między innymi pokazy filmów, animacje świetlne, warsztaty i strefa BAsmieżża, której głównym celem będzie tworzenie atmosfery dialogu, integracji i zabawy. Basowiszcza jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, a wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Białoruskie Radio Racja jak co roku będzie bezpośrednio transmitować wszystko co odbywa się na scenie i poza nią. Już od godziny 17-ej, do ostatniego wykonawcy, na falach 98.1 i 99.2 FM, a także w internecie na stronie racyja.com można będzie słuchać wykonawców tegorocznej edycji imprezy.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)