Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Odsłonięcie tablicy pamięci Bułata Okudżawy w Hajnówce

Jana Zapolskaja

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-14, 12:25

W czasie odbywającego się w Hajnówce II Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy "Miłość, Wiara, Nadzieja", żona barda Olga Arcimowicz-Okudżawa odsłoniła pamiątkową tablicę. Znajduje się ona w hajnowskim amfiteatrze przy dębie zasadzonym w honor patrona festiwalu w ubiegłym roku.

- Cieszę się, że tu jestem. Z wdzięcznością, ale i z pewnym zdziwieniem patrzę na co odbywa się w maleńkiej Hajnówce. Przyjemnie jest widzieć, że ludzie pamiętają o Bułacie, szanują jego twórczość, tłumaczą jego teksty, interpretują i śpiewają. Jestem pełna szacunku, wiary i nadziei. Takie wydarzenie w tych niespokojnych czasach jest bardzo budujące – powiedziała żona barda.

W sobotę odbył się koncert finałowy Festiwalu, w którym wystąpili laureaci: Marta Fitowska z Potęgowa, Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski z Białegostoku, Wadzim Maziecki i Siarhiej Antonau z Mińska, Julita Wawreszuk z Hajnówki, Kaciaryna Warkaława z Mińska, Weronika Jędrysik i Martyna Jelita z Mysłowic.

Organizatorami Festiwalu są Społeczno-Kulturalne Stowarzyszenie „Granie Bez Granic” i Burmistrz Miasta Hajnówka.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)