Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Wiktor Szwed w szkole w Czyżach

Dawid Gajko

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-04-29, 10:09

W Zespole Szkół w Czyżach gościł poeta, członek Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża” Wiktor Szwed, który opowiedział dzieciom o swoim życiu i twórczości. Poeta, który w tym roku świętował jubileusz 90-lecia urodzin przeczytał kilkanaście wierszy, wysłuchał recytacji swoich utworów w wykonaniu uczniów. Młodzież miała możliwość kupienia zbiorków wierszy i otrzymania specjalnej dedykacji z autografem poety.

„Moja rodzinna wieś Morze jest kilkanaście kilometrów od Czyż, dlatego bardzo się cieszę, że mogłem tutaj przyjechać”, powiedział poeta:

- W tej szkole jestem po raz czwarty. Ostatnio dosyć rzadko spotykam się z uczniami w wiejskich szkołach, więc na pewno jest to dla mnie radosne wydarzenie. Tym bardziej, że jest to moja gmina i w tej szkole uczą się dzieci z Morza.

Organizatorem autorskiego spotkania była Białoruska internetowa biblioteka Kamunikat.org.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)