Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Ad.nak! - pierwszy festiwal reklamy w języku białoruskim

www.racyja.com

www.racyja.com

2010-05-14, 06:52

Reklamy w języku białoruskim będzie więcej. Tego spodziewają się organizatorzy pierwszego festiwalu białoruskojęzycznej reklamy i promocji „Ad.nak!”. Ogłoszono już możliwość zgłaszania prac od twórców wideo-klipów, montażystów, promotorów i dizajnerów. Festiwal organizuje społeczna kampania „Budźma Biełarusami”.

Dla Białoruskiego Radia Racja wywiadu udzieliła Alena Makouskaja, koordynatorka akcji:

Festiwal ten będzie nie tylko promował białoruską kulturę. Będzie on również odpowiedzią na potrzeby Białorusinów. Uważamy, że nasi producenci reklam muszą brać to pod uwagę. Reklam w języku białoruskim powinno robić się więcej. Dziś rozpoczynamy konkurs, etap naszego festiwalu reklamy Ah.nak! I uważamy, że będzie to festiwal cykliczny, który stanie się prawdziwym instrumentem rozwoju białoruskiego przemysłu reklamowego.

Prace konkursowe będą przyjmowane do 23 czerwca, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w 11 kategoriach, między innymi: - najlepszy młody twórca reklamy, białoruskojęzyczna światowa marka. Festiwal zakończy się w końcu czerwca uroczystą ceremonią.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)