Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Ad.nak! - pierwszy festiwal reklamy w języku białoruskim

www.racyja.com

www.racyja.com

2010-05-14, 06:52

Reklamy w języku białoruskim będzie więcej. Tego spodziewają się organizatorzy pierwszego festiwalu białoruskojęzycznej reklamy i promocji „Ad.nak!”. Ogłoszono już możliwość zgłaszania prac od twórców wideo-klipów, montażystów, promotorów i dizajnerów. Festiwal organizuje społeczna kampania „Budźma Biełarusami”.

Dla Białoruskiego Radia Racja wywiadu udzieliła Alena Makouskaja, koordynatorka akcji:

Festiwal ten będzie nie tylko promował białoruską kulturę. Będzie on również odpowiedzią na potrzeby Białorusinów. Uważamy, że nasi producenci reklam muszą brać to pod uwagę. Reklam w języku białoruskim powinno robić się więcej. Dziś rozpoczynamy konkurs, etap naszego festiwalu reklamy Ah.nak! I uważamy, że będzie to festiwal cykliczny, który stanie się prawdziwym instrumentem rozwoju białoruskiego przemysłu reklamowego.

Prace konkursowe będą przyjmowane do 23 czerwca, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w 11 kategoriach, między innymi: - najlepszy młody twórca reklamy, białoruskojęzyczna światowa marka. Festiwal zakończy się w końcu czerwca uroczystą ceremonią.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)