Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Hanna Kondratiuk-Świerubska: to już 20 lat «Spotkań „Zorki”»

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-01-13, 12:01

Sustreczy „Zorki” czyli dziennikarskie majster-klasy dla młodych autorów i czytelników dziecięcej strony tygodnika Białorusinów w Polsce „Niwa” mają już dwudziestoletnią historię. „Tomasz Sajewicz - korespondent Polskiego Radia w Chinach czy Michał Stepaniuk - szef białoruskiej redakcji Radia Białystok, pisali swe pierwsze artykuły właśnie na tych spotkaniach” -  powiedziała kierująca tą inicjatywą od samego początku dziennikarka tygodnika i główna redaktor dziecięcej strony, Hanna Kondratiuk-Świerubska:

- Na naszych warsztatach przejawili swój talent dziennikarski między innymi Tomasz Sajewicz, Ania Piotrowska czy Michał Stepaniuk. Są teraz uznanymi dziennikarzami i wspominając początki pracy z mikrofonem czy piórem wymieniają Sustreczy „Zorki”. To co młodzi ludzie stworzą w trakcie kilkudniowych pobytów w ciekawych miejscach na Podlasiu, trafia później na łamy dziecięcej strony w „Niwie”. Jest to dużym impulsem i przykładem dla kolejnych pokoleń uczniów, które z ochotą przyjeżdżają na nasze zaproszenie.

W spotkaniach „Zorki” borą udział dzieci, które uczą się języka białoruskiego w szkołach na Podlasiu. Są one organizowane przez Radę Programową tygodnika „Niwa”. W tym roku do organizacji spotkań przyłączy się Fundacja „Villa Sokrates”.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)