Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Hanna Kondratiuk-Świerubska: to już 20 lat «Spotkań „Zorki”»

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-01-13, 12:01

Sustreczy „Zorki” czyli dziennikarskie majster-klasy dla młodych autorów i czytelników dziecięcej strony tygodnika Białorusinów w Polsce „Niwa” mają już dwudziestoletnią historię. „Tomasz Sajewicz - korespondent Polskiego Radia w Chinach czy Michał Stepaniuk - szef białoruskiej redakcji Radia Białystok, pisali swe pierwsze artykuły właśnie na tych spotkaniach” -  powiedziała kierująca tą inicjatywą od samego początku dziennikarka tygodnika i główna redaktor dziecięcej strony, Hanna Kondratiuk-Świerubska:

- Na naszych warsztatach przejawili swój talent dziennikarski między innymi Tomasz Sajewicz, Ania Piotrowska czy Michał Stepaniuk. Są teraz uznanymi dziennikarzami i wspominając początki pracy z mikrofonem czy piórem wymieniają Sustreczy „Zorki”. To co młodzi ludzie stworzą w trakcie kilkudniowych pobytów w ciekawych miejscach na Podlasiu, trafia później na łamy dziecięcej strony w „Niwie”. Jest to dużym impulsem i przykładem dla kolejnych pokoleń uczniów, które z ochotą przyjeżdżają na nasze zaproszenie.

W spotkaniach „Zorki” borą udział dzieci, które uczą się języka białoruskiego w szkołach na Podlasiu. Są one organizowane przez Radę Programową tygodnika „Niwa”. W tym roku do organizacji spotkań przyłączy się Fundacja „Villa Sokrates”.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)