Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Zianon Paźniak – „Ojczyzna wieczna”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-18, 11:48

W Polsce został wydany zbiór wierszy jednego z najbardziej znanych białoruskich polityków, twórcy współczesnej białoruskiej państwowości, historyka i poety – Zianona Paźniaka. Z tej okazji Białoruska Pamięć Narodowa organizuje dzisiaj w Warszawie wieczór autorski, w czasie którego autor zaprezentuje nowe wydanie. W trakcie spotkania czytanie wierszy po polsku, po białorusku, a także dyskusja, wspomnienia i unikalna możliwość kupienia książki z dedykacją i autografem autora.

- Do poetycznego zbioru „Ojczyzna wieczna”, autorka tłumaczeń Irena Hryncewicz wybrała wiersze z mojej książki „Daroha”, która ukazała się w 2007 roku – poinformował Zianon Paźniak.

Początek poetyckiego wieczoru o godzinie 18:30. Miejsce Collegium Civitas, Aula A, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)