Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Zianon Paźniak – „Ojczyzna wieczna”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-18, 11:48

W Polsce został wydany zbiór wierszy jednego z najbardziej znanych białoruskich polityków, twórcy współczesnej białoruskiej państwowości, historyka i poety – Zianona Paźniaka. Z tej okazji Białoruska Pamięć Narodowa organizuje dzisiaj w Warszawie wieczór autorski, w czasie którego autor zaprezentuje nowe wydanie. W trakcie spotkania czytanie wierszy po polsku, po białorusku, a także dyskusja, wspomnienia i unikalna możliwość kupienia książki z dedykacją i autografem autora.

- Do poetycznego zbioru „Ojczyzna wieczna”, autorka tłumaczeń Irena Hryncewicz wybrała wiersze z mojej książki „Daroha”, która ukazała się w 2007 roku – poinformował Zianon Paźniak.

Początek poetyckiego wieczoru o godzinie 18:30. Miejsce Collegium Civitas, Aula A, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)