Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Białoruskie dziecięce prezentacje w Białowieży

Dawid Gajko

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-17, 10:51

W budynku białowieskiego kina „Żubr” odbyła się prezentacja spektaklu pt. „Szczęście nie czeka” na podstawie prozy Jurki Heniusza. W spektaklu zaprezentowały się dzieci z miejscowej podstawówki, które na zakończenie imprezy zaśpiewały kilkanaście piosenek w języku białoruskim.

Opiekunka zespołu muzycznego, Alina Wawrzeniuk, podkreśliła, że pracuje z dziećmi, które albo dopiero rozpoczynają naukę języka, albo uczą się go drugi rok:

- W Białowieży mamy bardzo ciekawą sytuację – większość dzieci uczących się języka białoruskiego, są to dzieci, których rodzice przyjechali tutaj z innych regionów Polski. I to właśnie oni, ludzie można by rzec z zewnątrz, dają przykład Białorusinom i pokazują, że warto. Warto chociażby z tego powodu, że znajomość kilku języków jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Głównym organizatorem imprezy była Fundacja Edukacyjna imienia Jacka Kuronia, a spektakl jest plonem trzymiesięcznych warsztatów, które prowadziła Joanna Stelmaszuk-Troc.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)