Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Białoruskie dziecięce prezentacje w Białowieży

Dawid Gajko

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-17, 10:51

W budynku białowieskiego kina „Żubr” odbyła się prezentacja spektaklu pt. „Szczęście nie czeka” na podstawie prozy Jurki Heniusza. W spektaklu zaprezentowały się dzieci z miejscowej podstawówki, które na zakończenie imprezy zaśpiewały kilkanaście piosenek w języku białoruskim.

Opiekunka zespołu muzycznego, Alina Wawrzeniuk, podkreśliła, że pracuje z dziećmi, które albo dopiero rozpoczynają naukę języka, albo uczą się go drugi rok:

- W Białowieży mamy bardzo ciekawą sytuację – większość dzieci uczących się języka białoruskiego, są to dzieci, których rodzice przyjechali tutaj z innych regionów Polski. I to właśnie oni, ludzie można by rzec z zewnątrz, dają przykład Białorusinom i pokazują, że warto. Warto chociażby z tego powodu, że znajomość kilku języków jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Głównym organizatorem imprezy była Fundacja Edukacyjna imienia Jacka Kuronia, a spektakl jest plonem trzymiesięcznych warsztatów, które prowadziła Joanna Stelmaszuk-Troc.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)