Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Wyślij kartkę na Białoruś

Źródło: belhouse.org / 2014-12-09, 11:54

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji chcemy okazać swoją solidarność i nasze wsparcie dla białoruskich więźniów politycznych. Poprzez napisanie kilku słów na pięknych świątecznych pocztówkach pragniemy dodać otuchy i wiary osobom, które z powodów politycznych są represjonowane i prześladowane, które nie mogą świątecznych dni spędzić z bliskimi.

Wierzymy, że solidarność jest najważniejsza, że należy uświadomić białoruskim więźniom politycznym przez takie proste gesty, że nie pozostali sami, że o nich pamiętamy i domagamy się o wolność dla nich!

Dlatego też, 11 grudnia (czwartek) organizujemy w Domu Białoruskim w Warszawie (ul. Wiejska 13/3) maraton pisania listów. Zachęcamy Was wszystkich do udziału. Przyjdźcie, napiszcie kilka słów i podarujcie święta białoruskim więźniom politycznych i ich rodzinom.

Jeśli ktoś z Was nie może osobiście przyjść do Domu Białoruskiego. Wyślijcie nam życzenia drogą mailową. Wszystkie otrzymane od Was życzenia zostaną wydrukowane i wysłane!

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)