Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Wyślij kartkę na Białoruś

Źródło: belhouse.org / 2014-12-09, 11:54

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji chcemy okazać swoją solidarność i nasze wsparcie dla białoruskich więźniów politycznych. Poprzez napisanie kilku słów na pięknych świątecznych pocztówkach pragniemy dodać otuchy i wiary osobom, które z powodów politycznych są represjonowane i prześladowane, które nie mogą świątecznych dni spędzić z bliskimi.

Wierzymy, że solidarność jest najważniejsza, że należy uświadomić białoruskim więźniom politycznym przez takie proste gesty, że nie pozostali sami, że o nich pamiętamy i domagamy się o wolność dla nich!

Dlatego też, 11 grudnia (czwartek) organizujemy w Domu Białoruskim w Warszawie (ul. Wiejska 13/3) maraton pisania listów. Zachęcamy Was wszystkich do udziału. Przyjdźcie, napiszcie kilka słów i podarujcie święta białoruskim więźniom politycznych i ich rodzinom.

Jeśli ktoś z Was nie może osobiście przyjść do Domu Białoruskiego. Wyślijcie nam życzenia drogą mailową. Wszystkie otrzymane od Was życzenia zostaną wydrukowane i wysłane!

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

„Media Białorusi: wyzwania i szanse”

W Mińsku zakończyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji prawnej i ekonomicznej w sferze medialnej, a także zachowaniu i rozwoju standardów dziennikarskiej (...)

Karta’97 wręczyła nagrody im. Wiktara Iwaszkiewicza

W Warszawie odbyło się wręczenie Narodowej nagrody za obronę praw człowieka imienia Wiktara Iwaszkiewicza. Ustanowioną przez inicjatywę Karta’97 w 1998 roku nagrodą zostały uhonorowane (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)